TERENSKA NASTAVA NACIONALNI PARK BRIJUNI

Autor: Kristina Lijović, 29. 9. 2018.

Učenici  i  učiteljice   razredne  nastave  posjetili  su  NP  Brijuni  te  usvajali  nastavne  sadržaje  putem  edukativnih  radionica.

Pri  silasku  s  broda  na  otoku  Veliki  Brijun  dočekale  su  ih  simpatične  i  drage  edukatorice  Lena  Kukuleća  i  Lena  O Grady .  Biologinja  i  arheologinja  po  struci  poučavale  su  vrsarske  osnovce  o  osnovama  arheologije, biljnom  svijetu  Sredozemlja  te  o  morskoj  obali  i  pojasu  plime  i  oseke. Radionice  su  održane  u  prirodi  po  lijepom, vedrom  i  sunčanom  vremenu  te  su  učenici  istinski  uživali  usvajajući  nastavne  sadržaje  u  neposrednoj  stvarnosti.

U  avanturističkoj  vožnji  vlakićem  kroz  otok  učenici  su  slušali  o  bogatoj  prošlosti  Brijuna  te  obogatili  znanje  o  ostavštini  Rimljana, Kupelwiesera  i  Tita  na  Brijunima.  Prolazak  kroz  Safari  park  te  susret  sa  zebrama, ljamama te  45  godišnjom  slonicom  Lankom  izazvao  je  ushit i  veliku  radost  kod  sve  djece.

Posjet  na  Brijunima  završen  je  obilaskom  Kuće  za  brodice – interpretacijsko – edukacijskim  centrom  NP Brijuni. Učenici  su  u  centru  samostalno  otkrivali  i  učili  o  važnosti  zaštićenih  područja  koji  svojom  ljepotom, raznolikošću  i  bogatstvom  predstavljaju  neprocjenjivo  nacionalno  i  svjetsko  blago.