Nagrađivani učenici putovali u Ozalj

Autor: Kristina Lijović, 6. 11. 2018.

Mnogi učenici naše škole su prošle školske godine postigli sjajne rezultate na različitim natjecanjima. Netko je bio sjajan u sportu, netko u matematici, netko u programiranju, stranim jezicima i raznim drugim područjima.

Kroz projekt „Enjoyheritage“ (Uživaj baštinu) financiran iz programa međunarodne suradnje Interreg V-A, Slovenija-Hrvatska, Općina Vrsar-Orsera je ove godine odlučila nagrađivane učenike razveseliti jednodnevnim izletom.

Prošlog ponedjeljka učenici od 3. do 8. razreda su u pratnji učiteljica Vedrane Đulabić, Kristine Lijović i Andree Ožanić te voditeljice projekta Enjoyheritage Manuele Hrvatin i djelatnice Općine Vrsar-Orsera Ane Cerovac, posjetili grad Ozalj. Putovanje je odmah započelo veseljem kada su učenici skladali pjesmice na temu slikovnice "Kontići", što je asocijacija na šumu Kontiju koja se proteže sjevernom stranom Limskog kanala, od Vrsara do Kloštra. Kako bi se mlade privuklo na boravak u prirodi, učenici su osmišljavali simpatične i privlačne rečenice koje bi bile ispisane na području staze sv. Romualda. Najbolja pjesmica i najbolja rečenica bile su nagrađene.

U Starom Gradu Ozlju upoznali su se s poviješću Zavičajnog muzeja Ozalj, pri čemu se posebno istaknuo dio posvećen ozaljskoj slikarici Slavki Raškaj čiji akvareli predstavljaju najviši domet hrvatskog akvarelnog slikarstva krajem 19. i početkom 20. stoljeća. Inspirirani time, učenici su sudjelovali u likovnim radionicama u kojima su akvarelom ili bojicama mogli prikazati svoj doživljaj poslušane priče.

Na putu prema selu Jaškovo, inače poznatom kao selu štrudli, učenici su vidjeli malu hidroelektranu Ozalj na rijeci Kupi, takozvanu „Munjaru“.  U restoranu Žganjer učenici su sudjelovali na gastro radionici izrade štrudli. Tome je prethodilo zanimljivo predavanje u kojem smo saznali da je selo Jaškovo ušlo u Guinnessovu knjigu rekorda s najdužom štrudlom na svijetu. Dok se pekla štrudla naših vrijednih ruku, slobodno vrijeme iskoristili smo na druženje. Hvala Općini Vrsar-Orsera i svima koji su nam uljepšali nagradno putovanje.

« Ožujak 2024 »