Projekt "Čitaj mi prijatelju!"- između zabave i učenja

Autor: Kristina Lijović, 6. 3. 2020.

Knjiga je najbolji čovjekov prijatelj, a čitanje s razumijevanjem je pretpostavka razumijevanja sebe i svijeta oko sebe. Međutim, čitanje s razumijevanjem nije urođena čovjekova sposobnost nego i nju treba učiti. Čitamo i radi zabave.

Učenici 4.b razreda, učiteljice Sandre Bertoša Beato, su se okupili i iz naše školske knjižnice, koja obiluje sadržajima i zanimljivostima iz područja dječje književnosti, odabrali njima zanimljive naslove s ciljem da se u grupama druže i istražuju uz čitanje u projektu „Čitaj mi prijatelju!“. U ovom projektu nastojimo knjigu i čitanje učiniti učenicima primamljivijima u slobodno vrijeme. Učenici iz užitka čitaju knjige koje ih zanimaju. Svaka grupa učenika se opredijelila prema svojim afinitetima za svoj književni izbor s kojim će upoznati razred kada dođe njihov red.

Prva grupa nam je predstavila knjigu Roalda Dahla  Fantastični gospodin Lisac. Kao medij su odabrali plakat kao plod svoje mašte nakon čitanja. Rado su odgovarala na pitanja publike te tako otvorila put za slijedeće izlagače.

Autor: Ludmila Pauletić, školska knjižničarka