UČENICI OSMIH RAZREDA NA ZAVRŠNOM IZLETU U DALMACIJI

Autor: Debora Cukola Zeneral, 17. 5. 2022.

Prošli tjedan, od 11.05.- 13.05.2022. učenici 8.a i 8.b razreda bili su na željno iščekivanom završnom izletu u Dalmaciji.

Prvi dan posjetili su predivan NP Krka te Sololarski centar pored Šibenika, koji je ujedno jedina registrirana veterinarska služba za ptice grabljivice u Republici Hrvatskoj. Tako su se uz edukativno i vrlo zanimljivo predavanje domaćina, naši osmaši upoznali sa sovama i sokolima te ih imali prilike hraniti, držati te s njima se uslikati.

Drugi dan, prema planu posjetili su Trogir te potom Split. Prošetali su splitskom rivom te uz turističkog vodića obišli starogradsku jezgru Grada Splita.

Nakon, toga posjetili su Poljud , gdje ih je domaćin NK Hajduk proveo kroz prostorije stadiona i igralište. Tu su su imali prilike vidjeti mnoge dresove legendarnih Hajdukovih igrača, prostorije s osvojenim trofejima kluba, od onog najstarijeg Hajdukovog pokala iz 1912. godine pa nadalje.

Nakon Splita, posjetili su Šibenik i imali prilike vidjeti predivnu Šibensku katedralu.

Posljednji dan izleta bio je predviđen za posjet Zadru. Tamo su osmaši i učitelji          imali zadatak.    Kako bi se što bolje upoznali sa znamenitostima Zadra, uz vrlo zanimljiv interaktivan zadatak „Potraga za blagom” bili su podijeljeni u timove, te su samostalno , prateći interaktivnu kartu Grada Zadra, morali otkrivati znamenitosti i bilježiti što se od njih tražilo.

Šetnjom do Morskih orgulja te instalacije Pozdrav Suncu, završni izlet naših osmaša priveo se kraju. Nakon ručka , krenuli su put Istre te su vidno umorni ali jako sretni , u pratnji svojih razrednika Sanje Matukine i Nikole Vukelića, te učitelja Luke Skendera stigli u Vrsar.

Ostale slike možete pogledati u GALERIJI.