Autor: Debora Cukola Zeneral, 31. 5. 2024.

Dan škole proslavili smo u utorak, završnom priredbom u svečanoj atmosferi te u srijedu , brojnim sportskim aktivnostima, plesom, šetnjom do Park skulptura Dušana Đamonje te likovnom radionicom.  Završna priredba održana je u dvorani naše škole, u izvedbi naših učenika na koju su se odazvali mnogi uzvanici, roditelji i prijatelji naše škole.

Na samom početku, uz voditelje  Ditu i Mihaela koji su se iskazali svojom profesionalnošću, vedrinom i pripremljenošću, okupljenima se obratila ravnateljica Debora Cukola Zeneral te pozdravila sve prisutne. Istaknula je kako ćemo ovu godinu pamtiti po brojnim aktivnostima, natjecanjima u znanju, projektima, sudjelovanjima na raznim smotrama.

Priredba je započela u vedrim stihovima naših najmlađih, 1.a. razreda i pjesmicama Mio caro pallone i Tata.Nakon njih, skupina Čakavčići predstavila je recitaciju Šinjorine. Recitaciju pjesme Što je to sreća predstavili su nam učenici 2.a razreda, a njima se kasnije pridružio i 2.b razred te su zajedno otpjevali razigranu pjesmu La Casetta in Canada. 2.b razred nam je izrecitirao pjesmu našeg najvećeg pjesnika po kojemu naša škola nosi ime, a to je Đače i zaradili veliki pljesak roditelja i gostiju. Vjeronaučna grupa nas je nasmijala igrokazom Lopov na sudu, a potom je školski zbor pod dirigentskom palicom učiteljice Tene otpjevao pjesmu Tararajčica. Pripremamo se za ljeto u koje su nas uveli učenici 3.a. razreda koji pohađaju njemačku izvannastavnu aktivnost, recitiravši pjesmicu Sommer. A nakon toga pridružili su im se ostali te otpjevali pjesmicu Proljeće u šumi. Ujedno, ponovili smo natjecanje za Pjesmu Eurovizije u kojem su učenici 4.a i 4.b razreda otplesali pjesmu Rim,tim,tagi,dim. Nakon toga, učenici naše folklorne skupine otplesali su već tradicionalni ples Šette paši, a naša dramska skupina s igrokazom Rastanak, privela priredbu kraju. Zbor nas je ponovno s veselom izvedbom pjesme Jambo Bwana uveselio i potvrdio kako je škola ipak najljepše doba jer u njoj leži sjaj ljubavi, prijateljstva, rada, truda i znanja.

Slike možete pogledati OVDJE.

« Srpanj 2024 »