Predivni dani provedeni zajedno!

Autor: Kristina Lijović, 12. 11. 2018.

Ove su školske godine učenici  8.a i 8.b razreda bili na školskoj ekskurziji od 3. do 6. listopada sa svojim razrednicima Gojkom Vekićem i Sabinom Papić. U pratnji su bile učiteljice Ariana Bebek i Ivana Premuž te roditelji učenice Laure. Smješteni u hotelu „Imperial“ u Vodicama lijepo su se proveli.

Putovanje je započelo u ranim jutarnjim satima. Posjetili su nacionalni park Krku i razgledali najljepše dijelove parka, Skradinski buk i mlinice. Šetali su starim gradom Trogirom i razgledali katedralu Sv. Lovre te poznati Radovanov portal. Razgled povijesne jezgre grada Splita obavili su u pratnji lokalnog vodiča, obišli su Dioklecijanovu palaču podrume, peristil sa crkvom sv. Duje,  Jupiterov hram i krstionicu, obišli su i živopisnu splitsku tržnicu te prošetali rivom. Bili su na gradskom stadionu Poljudu.

Posjetili su Solin i razgledali  antičku Salonu. Otišli su do Omiša gdje su posjetili izletište Radmanove mlinice u kanjonu rijeke Cetine.

U sokolarskom centru slušali su zanimljivo predavanje i vidjeli prezentaciju života nebeskih lovaca. Posjetili su izletište  Etnoland, obišli imanje, vjernu rekonstrukciju tipičnog sela šibenske i dalmatinske zagore u kojoj  se može vidjeti kako se nekada živjelo.

Otišli su i u  grad Šibenik i razgledali katedralu Sv. Jakova, staru gradsku jezgru, Gradsku  vijećnicu i ostale dijelove grada. Imali su slobodno vrijeme za kupovinu suvenira.

Zadnji dan su obišli Zadar. Razgledali  su kulturno-povijesne znamenitosti u pratnji stručnog vodiča : gradske zidine, rimski forum, romanička katedrala Sv. Stošije, morske orgulje, pozdrav suncu, crkvu Sv. Donata, jednu od najstarijih hrvatskih crkava i simbol grada.

Bili su u Muzeju iluzija sa atraktivnim eksponatima iz cijeloga svijeta sa glavnom atrakcijom Vortex tunelom. Posjetili su Nin, obišli solanu i posjetili Muzej soli. Puni dojmova, pomalo umorni ali zadovoljni vratili su se kući.