OSVRT NA BOŽIĆNU PRIREDBU

Autor: Kristina Lijović, 27. 12. 2018.

Sjetimo se trenutaka u kojem smo bili ispunjeni radošću tuđeg uspjeha, kada smo se veselili jer je netko drugi napravio ili postigao nešto lijepo. U tom svjetlu, kao ravnateljica, željela bih se osvrnuti na našu predblagdansku priredbu održanu 20.12.2018.u 17h.

Gledajući i slušajući svaku izvedbu pomislila sam kako nam se osjetila izoštre, a srce zatitra radošću kada zaplješćemo nekom svom. Svome djetetu, svom učeniku ili svom razredu.

Dok nas je dvoje osmaša, Azra i Šimun vodilo kroz program, najavljujući imena učenika, razreda i njihovih učitelja, i dok im se svima pljeskalo, na svakom se tom licu mogla vidjeti naša, vrsarska škola! Sa svim onim što zbilja jesmo i što možemo postati.

Osvrčući se, može se reći da je proteklo obrazovno razdoblje bilo  posebno po mnogo čemu. Uspješno ga je obilježio i humanitarni Božićni sajam,  koji kao dio UNICEF-ova projekta "Škole za Afriku" već  par godina organizira učiteljica razredne nastave Dijana Rabar sa svojim učenicima. Ostale se učiteljice uključe te pripomognu realizaciji istog.  Sajmu je prethodilo puno truda i rada mnogih učenika i djelatnika škole.

Pjesme i ples na božićnim priredbama čine mogućim da povjerujemo i u vilenjake. Zašto onda ne bismo vjerovali da je pravoj radosti mjesto u našoj sposobnosti da se veselimo i onda kada onaj drugi nešto postiže, stvara ili ima?

Božićnu su  priredbu  sa svojim učenicima realizirali:

Kristina Lijović,  prof.koordinatorica priredbe

Sandra Frančišković,  prof. Pjevački zbor

Marijana Pavičić Nenadović,prof. konferansa

Ivana Premuž Ladenlajter, prof. likovno-scensko oblikovanje

Učiteljice razredne nastave : Mirela Radoš, Sanja Sabatti, Sandra Bertoša Beato, Vedrana Đulabić, Elena Morellato Djapjaš

Učitelji: Andrea Ožanić, Tamara Pariž i Gojko Vekić

Veliko hvala svim učiteljima I učenicima.