Škola u srcu

Autor: Kristina Lijović, 16. 2. 2019.

Od 17.st.čuva se izreka:"Došao je blagdan sv. Valentina ; svaka je ptica sebi izabrala svoju pticu-družicu".

Valentinovo je dan u kojem bismo osobama do kojih nam je stalo trebali iskazati vjernost,odanost,strpljenje i privrženost. Sve ono što omogućuje da volimo i da budemo voljeni.

Za taj su dan pripreme započele još 1.veljače kada su učenici 4.a i 4.b na produženom boravku s učiteljicom Marinom Trogrlić ukrasili hodnik škole. Obojanim srcima poželjeli su dobrodošlicu mjesecu  veljači.

Na sam dan Valentinova pisanim su porukama u obliku srca svom prijatelju i prijateljici iskazali  ono što ih čini  jedinstvenima i posebnima.

Učenici 3.a i 3.b na produženom su boravku s učiteljicom Simonom Kostihom izrađivali „lude frizure.“

Učiteljica Mirela Radoš je s učenicima 3.a čitala i pisala stihove ljubavne poezije.

Učiteljica Sanja Sabatti je sa svojim učenicima na satu Hrvatskoga jezika razgovarala o temi „ Moje srce i ja“.

Kreativno-psihološkom  radionicom „Sve moje ljubavi“ i literarnim radovima „O ljubavi šaljivo i maštovito“,učiteljica  učiteljica Vedrana Đulabić  sa svojim je  4.a razredom provela  Sat razrednika i sat Hrvatskoga jezika.

Učenici 2.b.razreda s učiteljicom Elenom Morellato Djapjaš  na satu Razrednog odjela raspravljali su  na temu „Za činiti dobro potrebna je ljubav.“  S učiteljicom Sandrom Bertošom  Beato učenici 3.b pisali  su na satu Hrvatskoga jezika sastavak „ Za mene je ljubav…“.

Učenici viših razreda su na satovima glazbene kulture zajedno s prof. Sandrom Frančišković izrađivali srca s citatima iz poznatih ljubavnih skladbi domaćih i stranih skladatelja  te ukrasili hodnik škole.

Na satovima Hrvatskoga jezika, učenici petih razreda s učiteljicom Stjepanom Čumigaš Krivačić čitali su tekstove o ljubavi te pisali sastave na temu „Ljubav na prvi pogled“ i „Ljubav je slijepa“.

Na satu Engleskog jezika učiteljica Veronika Keil  s učenicima je pisala tekstove o ljubavi, a učenici su izrađivali book-markere s prigodnim porukama.

Vijeće učenika u raspravi sa stručnom suradnicom pedagoginjom osmislilo je narukvice u boji  s tiskanim emotivnim porukama koje su poklonili svim učiteljima,stručnim suradnicama i ravnateljici.

Kako je sv. Valentin koji je zaštitnik zdravlja zadužen i za pčele, naša je škola 14.2.2019. podsjećala na  mali ljubavni  pčelinjak!