Naša škola domaćin Susreta đaka glazbenjaka

Autor: Kristina Lijović, 8. 3. 2019.

U utorak, 5. ožujka naša je škola bila domaćin "Susreta đaka glazbenjaka“, manifestacije koja okuplja učenike osnovnih i srednjih škola koji polaze izvannastavne glazbene aktivnosti.

Susrete organizira Glazbena udruga Opus diljem Hrvatske već sedam godina. To je putujuća manifestacija koja nastoji uključiti što više učenika i škola u što više županija, gradova i općina. Do sada je u njima sudjelovalo više od 2700 učenika iz Grada Zagreba, te Zagrebačke, Križevačko – koprivničke, Varaždinske, Bjelovarsko – bilogorske, Sisačko – moslavačke županije, a od ove godine i Istarske županije. U svakom gradu domaćin im je jedna od lokalnih škola, a naša je škola imala tu čast da po prvi puta bude domaćin u u Istri.

Ciljevi Susreta su motivacija djece i učitelja, poticanje i razvijanje glazbenih sposobnosti djece i ljubavi prema glazbi u svim njenim oblicima, razmjena iskustava te naposlijetku druženje i zabava.

Na ovom susretu okupilo se oko 200 učenika i njihovih učitelja iz Pule, Rovinja, Umaga, Vižinade te našeg Vrsara. Koncert su obogatili svojim nastupom i učenici Umjetničke škole Poreč, Područnog odjela Vrsar. Nakon koncerta druženje je nastavljeno u veselom tonu kroz domjenak i tulum.

Program:

Gosti Susreta đaka glazbenjaka – učenici Umjetničke škole Poreč, područni odjel Vrsar

I.  Nina Poropat, 6.r., u klasi prof. Sandre Šustereiter

M. Carcassi: Etida op.60 br. 15

II. Oliver Cvitković, 1.r., u klasi prof. Paola Peruška

Američka narodna: Stari kauboj

1. OŠ Jože Šurana Višnjan, PŠ Vižinada, glazbena stvaraonica - skupina

Voditeljica: Tina Pajdaš

Beethoven vs Beatles

2. OŠ Vladimira Nazora, Rovinj, mali zbor, vokalna skupina

Voditeljica: Sandra Frančišković

Afrička tradicijska: Syahamba