RASPLESANI MASKENBAL

Autor: Kristina Lijović, 7. 3. 2019.

U petak 1.3.2019., u našoj je školskoj dvorani bilo jako veselo i šareno. Održao se tradicijski školski maskenbal na kojem su sudjelovi svi učenici od 5. do 8.razreda. Uz bogati program, pregršt nagrada, puno plesa i smijeha, ovaj je maskenbal ispunio sva očekivanja.

Svaki je razred predstavljao svoju masku, a svako je predstavljanje bilo popraćeno plesnom točkom ili nekom dramskom improvizacijom.

Od malih spavalica, anđela i vragova, klavira, rokera, youtubera, starih rasplesanih bakica, svi su se veoma potrudili pokazati nam da je to dan kada svatko od nas ima priliku postati netko drugi ili nešto drugo. Za svoje su originalne maske i izvedbe nagrađeni velikim pljeskom i šarolikim nagradama.

Voditelji ovogodišnjeg maskenbala bili su 7.a i 7.b razred zajedno s njihovim razrednicama.  Oni su se pobrinuli da obogate maskebal lutrijom te su učenici i učitelji imali priliku sudjelovati u kupnji lutrijskih listića i osvojiti vrijedne nagrade. Kako bi to sve bilo ostvarivo moramo zahvaliti i svima koji su nam to velikodušno omogućili, a to su Komunalno poduzeće Montraker, Općina Funtana, Općina Vrsar, Turistička zajednica Funtana i Turistička zajednica Vrsar. Također zahvaljujemo i svima koji su uložili truda skupljajući donacije i nagrade.

Jedan od zanimljivijih dijelova maskenbala bile su igre. Od baloniziranja, povlačenja užeta, plesa s jabukama, skakanja s balonima pa sve do hvatanja stolica, a pobjednici su nagrađeni slatkim paketima.

Da bi zaokružili ovu veselu priču, svi sudionici maskenbala počastili su se kolačima, grickalicama i nazdravili u ime ovog slavlja koje još od davnih dana slovi kao zaštita od zlih sila i duhova. U ovoj školi zasigurno vladaju samo radost, smijeh i prijateljstvo, što se sa sigurnošću može reći i vidjeti.

Autor: Stjepana Čumigaš Krivačić