Domaćini Županijskog natjecanja iz biologije

Autor: Kristina Lijović, 14. 3. 2019.

Oni koji su ove školske godine bili među najboljima i najmarljivijima iz biologije, pozvani su na Županijsko natjecanje koje se održalo u našoj školi 12. ožujka 2019.godine.

Učenici osnovnih i srednjih škola iz cijele Istre okupili su se zajedno sa svojim mentorima u školskoj dvorani gdje ih je srdačno pozdravila ravnateljica Debora Cukola Zeneral, zaželjela im dobrodošlicu i puno uspjeha. Naši zboraši, članovi grupe „Mali čakavčići“ i folkloraši pripremili su prigodnu i kratku priredbu kako bi ih pozdravili i opustili prije pisanja ispita.

Među natjecateljima osnovnih škola sudjelovali su učenici 7. i 8. razreda, a među natjecateljima srednjih škola učenici od 1. do 4. razreda. Natjecanju je pristupila i nekolicina učenika eksperimentalnih škola 7. razreda osnovne i 1. razreda srednje škole. Svi učenici pristupili su kategoriji provjere znanja. Neki od njih sudjelovali su i u drugoj kategoriji natjecanja koja se odnosila na prezentaciju njihovog istraživačkog rada.

Nakon provedenih ispita i ukusnog ručka, učenici su se u čitaonici zabavljali uz društvene igre. Neki su se pak, nestrpljivo čekajući rezultate, opuštali šetnjom sunčanim Vrsarom.

Za kraj cjelodnevnog ugodnog druženja, nastavnica biologije škole domaćina Vera Grizelj i ravnateljica, učenicima i njihovim mentorima dodijelile su pohvalnice i zahvalnice za uloženi trud i rad. Naravno da nagrade za one najbolje nismo izostavili, već smo ih izradili pomoć 3D printera. Učenici koji su u svojoj skupini ostvarili prvo mjesto nagrađeni su peharom s natpisom Osnovne škole Vladimira Nazora u Vrsaru, a učenici drugog i trećeg mjesta na poklon su dobili istoimene privjeske.

Želimo se još jednom zahvaliti svim sudionicima natjecanja na posjetu naše škole! Također puno uspjeha na daljnjim natjecanjima!