Osnovna škola Vladimira Nazora Vrsar

> NASLOVNICA

Međuopćinsko natjecanje u KROSU

Autor: Kristina Lijović, 19. 10. 2019.

U srijedu 16.listopada 2019. naša škola bila je domaćin Međuopćinskog natjecanja u KROSU za učenike i učenice 7.i 8.razreda osnovnih škola.

Na natjecanje se prijavilo pet škola: OŠ Jože Šurana Višnjan, OŠ Joakima Rakovca Sveti Lovreč Pazenatički, OŠ Poreč, OŠ Finida te naša škola kao domaćin OŠ Vladimira Nazora Vrsar. Na krosu je sudjelovalo ukupno 53 trkača, od toga 30 učenika te 23 učenice.

U kategoriji učenica na samom vrhu bila je vrlo tijesna borba, no 1.mjesto ipak je osvojila OŠ Jože Šurana Višnjan sa 13 bodova, dok je 2.mjesto  osvojila OŠ Vladimira Nazora Vrsar sa 14 bodova te 3.mjesto OŠ Finida sa 33 boda.

U kategoriji učenika 1.mjesto osvojila je OŠ Poreč sa 8 bodova, 2.mjesto OŠ Finida sa 18  te 3.mjesto OŠ Jože Šurana Višnjan sa 21 bodom. Ovim putem čestitamo svim natjecateljima i njihovim mentorima na ostvarenim rezultatima, a učenicama naše škole redom prema plasmanu Gei Šantić, Nini Pulić, Ani Cvitković, Mii Borovac, Lari Matukina, Dei Matulić, Magdaleni Glavaš na osvojenom  2.mjestu.

Podršku na samom natjecanju našim trkačima dali su i njihovi prijatelji i učitelji iz razreda koji su ih došli podržati, a njima se priključila i grupa navijača 4.b razreda sa učiteljicom Mirelom Radoš.

Zahvaljujemo se mentorima škola sudionica na pozitivnim i motivirajućim osvrtima vezanih na samu organizaciju natjecanja. Svjesni smo činjenice da bavljenje mladih sportom  ne utječe samo na zdravlje i pravilan tjelesni razvoj nego i na intelektualni i moralni odgoj cjelokupnog društva, te je to još odgovornija zadaća koja sve više obvezuje da se mladima  omogući što više kvalitetnih dodatnih programa sportskog karaktera.