Literarni natječaj Laurus nobilis

Autor: Debora Cukola Zeneral, 11. 5. 2020.

I u ovo vrijeme kad je puno toga stalo, predivna je vijest čuti kako se nečiji trud ipak isplatio. Učenici Petri Gluhić (8.b) dodijeljena je Nagrada „Laurus nobilis“ za izvorno prozno djelo pod nazivom Samo još jedan žuti maslačak. Nagrada se svake godine tradicionalno održava u svibnju u organizaciji Gradske knjižnice Poreč u Istarskoj sabornici. Ove godine ćemo proslaviti na malo drukčiji način. Jako smo ponosni na našu učenicu koja svojim darom za pisanje godinama oduševljava sve one koji imaju čast pročitati njene uratke. Natječaj za izvorno prozno djelo u vidu kratke priče, humoreske, kozerije, pjesme u prozi, putopisa, biografskog zapisa ili eseja na hrvatskom ili talijanskom jeziku svake godine okuplja mnoge ljubitelje pisanja i čitanja, zato nam je drago da razlog za slavlje ove godine neće uživati samo Petra, već i Adriana Brajković, učenica 8.a razreda čiji je rad U tišini moje sobe pohvaljen.

Čestitke Petri Gluhić na osvojenoj nagradi te Adriani Brajković na pohvaljenom radu!

Putuj, upoznaj nove ljude, zaljubi se, pronađi prijatelje. Svaki dan se smij ako ti se smije, plači ako ti se plače, pleši, skači, leti, plovi, pjevaj…Na bjelini papira čeka te pustolovina…kreni!

Učiteljica Stjepana