VIRTUALNA KROS UTRKA

Autor: Kristina Lijović, 2. 3. 2021.

Posljednjim petim kolom završila je prva školska virtualna Istarska kros liga, koju su učenici osnovnih i srednjih škola, trčali kroz 5 tjedana, počevši od 30. studenog 2020. godine. U Savezu su odlučili krenuti sa organizacijom virtualne kros lige, da održe kod učenika motivacijski i natjecateljski duh. Učenici su trčali  na stvarnoj stazi u vrijeme kada su mogli i na mjestima koja su izabrali. Slali su svije rezultate organizatoru lige i tako se družili virtualno tijekom 5 kola. Ukupno se odazvalo 1.073 učenika iz 21 osnovne i 4 srednje škole.

Kako je utrka bila natjecateljskog tipa, ali s druge strane rezultat nije bio prioritet same utrke kao takve, iznimno sam ponosna na učenike naše škole koji su se prijavili na utrku, a pogotovo na one učenike koji su izdržali do kraja i istrčali svih 5 kola 1.VIRTUALNE KROS LIGE!

Pravilo je bilo da se mora istrčati minimalno 3 kola,  kako bi se rezultati vrednovali, odnosno kako bi učenici zaslužili  majicu za sudjelovanje u utrci.

Učenici  naše škole  koji su sudjelovali na ŽUPANIJSKOM PRVENSTVU ŠKOLSKIH SPORTSKIH DRUŠTAVA OSNOVNIH ŠKOLA 5. - 8.razreda te koji su istrčali svih 5 kola 1.VIRTUALNE KROS LIGE su;
5.A       VIKTORIA PREKALJ,  DAVID LAKOVIĆ, LENI MALINARIĆ

6. A      IVA POPOVIĆ

6.B       NATALI POROPAT MEKIŠ, ASJA ZOLOTA, TINA KRT, CHIARA MLADENOVIĆ

Učenici koji su istrčali tri i četiri kola, te si osigurali majice, još su:

4. KOLA ODRADILI SU   :  7.B razred- Nika Soldatić

3.KOLA ODRADILI SU : 6.A razred - Lea Jukić , 8.B razred -Andy Žiković

Prva školska virtualna kros liga u programu "Veli Jože" za učenice i učenike drugih, trećih i  četvrtih razreda osnovnih  škola ,također je održana, te su istu učenice i učenici naše škole trčali kroz pet tjedana, počevši od 7. prosinca 2020. godine.

KOD UČENIKA OD 2.- 4. RAZREDA SITUACIJA IZGLEDA OVAKO:
Svih 5 kola 1.VIRTUALNE KROS LIGE-” Veli Jože”  ISTRČALI SU :

AIDA KARABEGOVIĆ, JOSEF BAČAC, STEFAN PREKALJ, VEDRAN GRUBOR,PETAR ŠOP, LUKA LUKIĆ,  IVAN LUKIĆ,

4.KOLA : VITA VELENIK, MATEO ČUKA, DAVID MARAS, EMMA JURCAN, NINA MATKOVIĆ, NIKA NESRSTA

3.KOLA IVANO ANDRIČEVIĆ, LEON AQUILANTE, EVAN DOBRILOVIĆ, TOMA POPOVIĆ, NAOMI ARMUŠ , IAN MANOJLOVIĆ

Čestitke svim učenicima na ustrajnosti i trudu, kao i njihovim učiteljicama Eleni Morelato, Dijani Rabar, Ani Mofardin I Sanj Sabatti na potpori!

Sanja Matukina,prof.tzk

Još fotografija možete pogledati OVDJE