Osnovna škola Vladimira Nazora Vrsar

> NASLOVNICA

Županijsko natjecanje u krosu

Autor: Debora Cukola Zeneral, 13. 5. 2021.

U srijedu 12.5. 2021. Školsko športsko društvo Istarske županije organiziralo je u  zaštićenoj park šumi Zlatni rt ekipno i pojedinačno natjecanje u krosu na 600 m za djevojčice i dječake. Učiteljica II.  b razreda Sanja Sabatti prijavila je dvije ekipe za natjecanje.

Učenici Leon Josić,Noa Andrić, Ian Manojlović  i Richard Poropat Mekiš  natjecali su se ekipno, a Richard ,najbrži učenik ekipe  bio je  prijavljen i za pojedinačno natjecanje.

Učenice Emma Jurcan, Nika Nesrsta, Tonka Mikulić i Naomi Armuš natjecale su se ekipno, a Naomi Armuš najbrža učenica u ekipi  natjecala se i pojedinačno.

Utrka   po šljunčanoj  stazi smještenoj uz samo more uz idilične  obrise grada Rovinja  činila je natjecanje nezaboravnim . Gromoglasan pucanj iz zračnog pištolja na samoj crti starta  označio je početak utrke. Višemjesečni  uporni razredni treninzi  i individualne sportske aktivnosti djevojčica i dječaka  iznjedrile su odlične rezultate. Djevojčice su osvojile drugo ekipno mjesto, osvojile srebrne medalje i pehar.

Pohvale Športskom savezu Istarske županije na besprijekornoj organizaciji utrke u sadašnje izazovno  pandemijsko  vrijeme te na cjelogodišnjem poticanju učenika na fizičku aktivnost i sport.

Autor teksta: Sanja  Sabatti