Obilježavanje Dana škole u višim razredima

Autor: Debora Cukola Zeneral, 31. 5. 2021.

Dan škole obilježili smo u petak, 28.svibnja 2021. Uz velik izbor raznovrsnih aktivnosti, učenici su uživali u druženju i igri što su jedva čekali nakon dužeg vremena provedenog u nastavi na daljinu. Obilježavanje Dana škole savršeno je objedinilo sport, igru, druženje, učenje, i ono najbitnije-zabavu. Ovogodišnja tematika vezana je uz polaznu ideju- „upoznajmo svoje mjesto“. Tako su učenici petih razreda za početak dana pogledali i poslušali prezentaciju o Vladimiru Nazoru budući da naša škola s ponosom nosi ime tog velikog hrvatskog književnika. Nakon toga uputili su se prema Velikoj Stanciji (Monte Ricco) s koje se proteže predivan pogled na Alpe i vrsarski arhipelag. To je mjesto ujedno i arheološki lokalitet, stoga su učenici pogledali predivne stare ostatke cisterne iz rimskog doma, a ujedno i poslušali zanimljivo predavanje koje su održali poznati hrvatski arheolog i sveučilišni profesor Robert Matijašić i Katarina Gerometta, također profesorica na Filozofskom fakultetu Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Dio predavanja su pratili i na prijenosnim računalima, a kasnije su  odigrali kvizove znanja te dobili nagrade. Dok su petaši nastavljali svoj put prema školi, šestaši koji su imali obrnut redoslijed aktivnosti,  stigli su na Veliku Stanciju, a za njima i sedmaši.

Po povratku u školu učenici su imali organiziran sportski dio dana pa su se do odlaska kući mogli okušati u stolnom tenisu, nogometu, odbojci, rukometu, graničaru, i ostalim sportskim aktivnostima.

Osmaši su za početak imali prezentacije o srednjim školama, ali su i oni nakon toga krenuli prema Velikoj Stanciji. 8.a se po povratku pridružio ostatku učenika koji su sudjelovali u sportskim aktivnostima. Galeriju svih slika možete pogledati OVDJE.

8.b je zasluženo iskoristio nagradu koju su osvojili cjelogodišnjim trudom u programu Eko škole-provedbi školskog međurazrednog natjecanja Zeleni koraci. Na kraju godine imali su najviše odrađenih koraka i tako osvijestili važnost pješačenja, kako po pitanju zdravlja, tako i po pitanju smanjenja onečišćenja. Dan su proveli u Adrenalinskom parku Sky Fox. Galeriju slika možete pogledati OVDJE.

Tko bi ovaj savršeni dan mogao bolje prikazati od Vladimira Nazora koji svojim citatima svima daje priliku za se pronaći u njima:

„A kapljice zvonkog smijeha

Miješaju se s kapljicama mora

I razliježu na sve strane

Naokolo dječja vika“

Napisala: Stjepana Čumigaš Krivačić, prof.