Osnovna škola Vladimira Nazora iz Vrsara na Svjetskim školskim sportskim igrama u Beogradu

Autor: Debora Cukola Zeneral, 30. 8. 2021.

Učenice Osnovne škole Vladimira Nazora iz Vrsara pozvane su na Svjetske školske sportske igre u organizaciji ISF-a (International School Sport Federation) koje će se održati ove godine u rujnu, od 11. 9-19. 9. 2021. u Beogradu. Učenice naše škole ponosno će predstavljati  Hrvatsku u kategoriji - odbojka.
Velika je to privilegija i čast te se neizmjerno veselimo ovoj prilici koja se pruža gotovo jednom u životu. Iznimno smo sretni i počašćeni ovim pozivom Hrvatskog školskog sportskog saveza, odnosno našeg Školskog športskog saveza Istarske županije.

VIDEO:ISF U15 World School Sport Games | Belgrade - Serbia

Radi se o najvećem međunarodnom događaju za učenike od 13 do 15 godina koji se okupljaju iz cijelog svijeta kako bi se natjecali u 14 sportova: atletika, badminton, košarka, košarka 3x3, šah, nogomet,judo, karate, orijentacija, plivanje, stolni tenis, taekwondo, odbojka i hrvanje. Sudionici će osim samog natjecanja dobiti priliku za obrazovnim programima, uključujući seminare i radionice osmišljene za razvijanje liderskih vještina uz podizanje svijesti o temama, poput tjelesnog odgoja i zdravlja, ravnopravnosti spolova i “fair play-a". Kulturne aktivnosti i posjeti tijekom događaja također će pružiti priliku sudionicima za doživljaj kulture zemlje domaćina, kao što će i sami sudionici imati priliku predstaviti kulturu i tradiciju države iz koje dolaze stvarajući međukulturnu razmjenu između svih sudionika tijekom cijelog događaja.