POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE - INFORMACIJE ZA UČENIKE I RODITELJE

Autor: Debora Cukola Zeneral, 3. 9. 2021.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

Znamo da ste nestrpljivi i u iščekivanju kako će izgledati početak nove školske godine. U nastavku teksta pripremili smo najvažnije upute za učenike i roditelje, a detaljnije upute učenici će dobiti prvog dana nastave. Molimo da detaljno pročitate upute.

Počinjemo sa nastavom u školi.

U ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine počinje nastava za učenike od 2. do 8. razreda u 8:00 sati.

PRIJEM UČENIKA PRVIH RAZREDA održati će se u ponedjeljak 6. rujna 2021.u školskom atriju s početkom u 12:00.

Školski autobus vozi po redovitom redu vožnje osim prvog dana nastave            ( nastavni sati skraćeni) kada je prvi autobus za povratak učenika u 11:30, a drugi autobus u 12:30.

Učenici će dobiti udžbenike i raspored sati prvi dan nastave, pa je potrebno ponijeti školske torbe.

Prvi dan nastave neće biti školske marende i produženog boravka.

Produženi boravak za učenike nižih razreda kreće sa radom od utorka, 7. rujna 2021. godine.

PROTOKOL ZA UČENIKE

Prije polaska u školu učenici mjere tjelesnu temperaturu. U slučaju povišene tjelesne temperature, učenici ne dolaze u školu.

Učenici u školu dolaze organiziranim prijevozom ili samostalno.

Učenici su u autobusu obvezni nositi maske, te se preporuča da u autobusu uvijek sjede na istom mjestu.

Prijevoznik - vozač kontrolira nošenje maski pri ulasku u autobus.

Poštujući socijalnu distancu učenici dolaze do škole i ulaze u školsku zgradu na ulaz koji je označen za njihov razred po slijedećem rasporedu:

ULAZ ATRIJ – 5.b, 6.b i 7.a razred

ULAZ ZA INVALIDE – 5.a, 6.a,7.b, 8.a i svi učenici putnici

ULAZ SA ŠKOLSKOG DVORIŠTA – 8.b

Učenici nižih razreda ulaze na glavni ulaz kroz atrij.

Učenici 4.a razreda ulaze u svoju učionicu ( glazbena kultura ) kroz atrij.

Na ulasku u zgradu učenici poštujući distancu dezinficiraju obuću i ruke i ulaze u učionice, bez zadržavanja na hodnicima.

Svi učenici obvezni su nositi maske na hodnicima i u svim  zajedničkim prostorijama.

Prilikom korištenja sanitarija učenici moraju voditi računa da u sanitarnom čvoru ne budu više od dvije osobe istovremeno.

Za vrijeme malih odmora učenici ostaju u učionicama i nije dozvoljeno grupiranje sa učenicima drugih razrednih odjela.

Veliki odmor, kada nemaju marendu, učenici provode  u okolišu škole ili, ako je kišno, u učionici uz prisustvo učitelja. Svaki razred boravi na određenom dijelu okoliša.

Male odmore učenici provode u učionici uz dežurstvo učitelja.

Za vrijeme odmora redari moraju brinuti o provjetravanju učionice.

Po završetku nastave učenici napuštaju školsku zgradu (u pratnji učitelja do izlaza) i odlaze kućama ili na autobus poštujući mjere socijalne distance.

Ako učenik za vrijeme boravka u školi razvije simptome koji upućuju na moguću zarazu, učitelj o tome obavještava roditelje/staratelje koji trebaju doći po dijete.

Raspored sati učenici će dobiti prvi dan nastave.

PROTOKOL ZA  RODITELJE

Roditelj ujutro, prije polaska u školu, mora djetetu izmjeriti tjelesnu temperaturu.  U slučaju povišene tjelesne temperature, učenici ne dolaze u školu.

Roditeljima nije dozvoljen ulazak u školsku zgradu.

Za potvrde i sve što je potrebno, roditelji se moraju najaviti telefonski i sačekati na ulazu u školsku zgradu.

Roditelji komuniciraju s učiteljima telefonom ili elektronskim oblikom.

Roditeljski sastanci, održati će se u školi prema rasporedu koji odredi razrednik.

Individualne informacije održavaju se u školi, uz prethodnu najavu učitelju putem telefona ili e-maila.

Raspored održavanja individualnih informacija bit će objavljen do 1. listopada 2021.

Roditelj može ući u školsku zgradu kada je obaviješten da je dijete bolesno, ima povišenu temperaturu i slično i tada je obvezan doći po učenika da ga odveze kući.

Ako je učenik bolestan i pokazuje simptome COVIDA- 19 roditelj je o tome dužan obavijestiti školu.

Slobodno nam se obratite za sve nejasnoće!

Veselimo se povratku u školske klupe i ponovnom druženju :)

S poštovanjem,

Ravnateljica škole