Županijsko prvenstvo školskih sportskih društva trećih razreda u Graničaru

Autor: Debora Cukola Zeneral, 7. 10. 2021.

U sportskoj dvorani Žatika u Poreču 6.X. održano je Županijsko natjecanje u omiljenoj momčadskoj igri razredne nastave  - Graničar.

Prijavljeno je devetnaest istarskih škola koje su se potajno nadale da će upravo njihova ekipa biti najuspješnija. Svaku je ekipu činilo devetero natjecatelja četiri djevojčice i četiri dječaka uz učenika na granici koji se izmjenjivao nakon svakog od tri petminutna seta. Tribine Žatike bile su ispunjene trećašima u raznobojnim dresovima te je vladala prava sportska atmosfera kao na velikim natjecanjima.

Bio je to pravi festival motoričkih vještina od trčanja, izmicanja, preciznog gađanja i hvatanja lopte.

Sudci i sutkinje su pomno pratili svaki korak rumenih natjecatelja i činili igru korektnom.

Vrsarsku školu predstavljali su svestrani učenici III. b razreda. Velika pohvala cijelom razredu na odličnoj igri, sportskom ponašanju i fair playu. Svaka je učenica i učenik zaslužan za postignute uspjehe momčadi. Iako su nakon prvog dijela bili prvi nositelji skupine takmičenje su završili na odličnom 4. mjestu.

Pohvale Športskom sportskom savezu Istarske županije na odličnoj organizaciji kao i na poticanju i razvoju školske djece  u momčadskoj disciplini koju generacije pamte te ostaje u lijepom sjećanju.

Autor teksta: Sanja Sabatti