Obilježena 15.obljetnica osnutka Školskog sportskog saveza Istarske županije

Autor: Debora Cukola Zeneral, 29. 11. 2021.

17.studenog u školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Marije i Line u Umagu održana je svečanost obilježavanja 15. obljetnice osnutka Školskog sportskog saveza Istarske županije.
Nakon uvodnih pozdravnih riječi, umjetničkog i sportskog programa, dodijeljene su brojne nagrade školskim sportskim društvima za postignute rezultate u proteklom periodu kao i monografija 15.godišnjica školskog sportskog saveza Istarske županije te godišnjak Saveza.

Na svečanosti su prisustvovali pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije Patricia Percan, glavni tajnik Hrvatskog školskog sportskog saveza Ivan Dujić, tajnik Istarskog školskog sportskog saveza Franjo Ivanišević, dopredsjednica Upravnog odbora ŠSSIŽ Julija Štemberga te Slaviša Šmalc, pročelnik Upravnog odjela za opće poslove i društvene djelatnosti Grada Umaga.
U ime naše škole,priznanje je primila Sanja Matukina, prof.tjelesne i zdravstvene kulture, voditeljica  Školskog sportskog društva „Vrsar-Funtana”.

Ponosni smo na naše bivše i sadašnje učenike, koji su kroz period njihova obrazovanja te kao učenici naše škole tijekom ovih petnaest godina postizali zavidne rezultate osvajajući medalje na Županijskim, Državnim i Svjetskom natjecanju.

Zahvalni smo na zajedničkoj suradnji s Istarskim školskim sportskim savezom koji organizacijom raznih natjecanja, kao i Hrvatskom školskom sportskom savezu , koji kroz razne programe i projekte omogućavaju  da se naši učenici educiraju i razvijaju kroz sportske aktivnosti.