LIKOVNI NATJEČAJ "ZDRAVI IZBORI"

Autor: Debora Cukola Zeneral, 21. 12. 2021.

Mjesec borbe protiv ovisnosti  u Republici Hrvatskoj obilježava se u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca  s ciljem upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti.

U školi se  mnogobrojnim aktivnostima kod učenika promovira zdravlje i zdravi izbori kao jedan od temelja u borbi protiv ovisnosti.  Sve su te aktivnosti važan dio edukacije mladih kojima se nastoji potaknuti učenike na kritičko promišljanje o rizičnim oblicima ponašanja, unaprijediti njihove socijalno-emocionalne kompetencije i doprinijeti lakšem savladavanju izazova odrastanja te razvoja zdravog i odgovornog ponašanja.

Različitim radionicama, predavanjima ,kvizovima, predstavama, predavanjima za roditelje te likovnim nagradnim natječajem  obilježili smo ove godine u našoj školi Mjesec borbe protiv ovisnosti.

Tijekom mjeseca otvoren  je  likovni natječaj na temu zdravih izbora za sve učenike od 5.-8. razreda.   U prevenciji rizičnih ponašanja likovnim smo natječajem potakli učenike da promišljaju o zdravim izborima , a sve je  završilo izborom najboljih radova te  izložbom u hodniku škole. Povjerenstvo u sastavu nastavnice likovne kulture, psihologinje, predsjednika Vijeća učenika Olivera Cvitkovića i ravnateljice Debore Cukola Zeneral imalo je težak zadatak odabrati najbolje radove.  Najbolje likovne radove škola je nagradila vrijednim poklonima.

Najbolji je rad učenice 6.b razreda Dite Šegon, drugi je rad učenika 8.a razreda Luke Šopa, a treći je rad Julije Stojimirović, 6.a razred. Povjerenstvo je među mnogobrojnim radovima izdvojilo i pohvalilo radove Lorisa Žužića i  Patrika Poropata  iz 8-ih razreda , Teodore Žužić, Dore Cvitković i Elene Popović  iz 6.razreda.

DITA ŠEGON, 6.B

JULIJA STOJIMIROVIĆ, 6.A